Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kierunek Polska – co warto zobaczyć i zwiedzić?

Polska co warto zobaczyć i zwiedzić? Nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd za granicę lub nie każdego taki wyjazd interesuje. Wielu pragnie spędzić wolny czas w Polsce, zwiedzając nieznane jeszcze zakątki kraju. Polskie ziemie mają bardzo wiele do zaoferowania, jeśli wiadomo dokąd pojechać. Niejedno miasto czy region może zachwycić swoją różnorodnością – gdzie zatem wybrać się na zwiedzanie w Polsce?

Co jest fajnego w Polsce?

Szukając ciekawych miejsc do zobaczenia w Polsce, nie można zapomnieć o górach, a przede wszystkim o majestatycznych, wysokich Tatrach. Zachwycają one niemal każdego, kto się tam uda. Można wybrać się na wycieczkę zorganizowaną lub samodzielnie, szlakami odkrywać piękno natury, nawet pijąc wodę wprost z krystalicznie czystej rzeki w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Kiedy miłośnicy wypraw górskich zastanawiają się jeszcze co warto zobaczyć w Polsce, to powinni odwiedzić między innymi:

 • Pieniński Park Narodowy ze spływem tratwą po Dunajcu,
 • Tarnicę, czyli najwyższy szczyt w Bieszczadach,
 • Babią górę w Beskidach,
 • Łysą Górę w Górach Świętokrzyskich,
 • Błędne Skały w Górach Stołowych.

Co warto zobaczyć w Polsce? Wyjątkowe wybrzeże Bałtyku

Nie tylko góry są w Polsce osławione. Kraj też może się szczycić bardzo długim pasem wybrzeża nad Morzem Bałtyckim. Mieści się tam ogromna liczba turystycznych miast i miasteczek, oferujących przeróżne atrakcje – nie tylko wodne. Przykładowo w Łebie można znaleźć unikalne wydmy, niespotykane nigdzie indziej w kraju. Takie nietypowe miejsca w Polsce nad morzem, to też na przykład Wyspa Sobieszewska, będąca dzielnicą Gdańska. To rejon z pięknymi plażami, równinami i wzniesieniami leśnymi, a także miejsce dwóch ornitologicznych rezerwatów przyrody.

Pozostając w temacie Gdańska, nie można też ominąć całego Trójmiasta, na które składa się właśnie Gdańsk, Gdynia i Sopot ze słynnym molem. To miejsca bardzo turystyczne, z wyjątkową architekturą i dobrze zaopatrzonymi plażami. Dlatego zastanawiając się co warto zobaczyć w Polsce, Trójmiasto powinno być jedną z obowiązkowych wycieczek dla każdego.

Jakie miasto warto zobaczyć w Polsce?

Szukając też innych miast wartych obejrzenia, nie można zapomnieć o Krakowie – miejscu jednocześnie historycznym i nowoczesnym. To dawna stolica kraju, pełna wyjątkowej architektury i owiana ciekawymi legendami. To też kolebka kultury powstałej w epoce Młodej Polski i miejsce uwielbiane przez turystów z całego świata. Zatem kiedy celem wycieczki jest Polska – co warto zobaczyć w Krakowie? Należy przede wszystkim odwiedzić:

 • Rynek Główny, a przede wszystkim Sukiennice, Kościół Mariacki i Pomnik Adama Mickiewicza,
 • Zamek Królewski na Wawelu,
 • Barbakan Krakowski,
 • Ulicę i Bramę Floriańską,
 • dzielnicę Kazimierz,
 • Kopiec Kościuszki.

Gdzie warto pojechać na tydzień w Polsce?

Mając do dyspozycji tydzień wolnego, warto wybrać się na przykład na Mazury, zwane też Krainą Tysiąca Jezior. To niezwykle urokliwe miejsce, gdzie można zamieszkać przy jednym z większych, popularnych jezior lub przy niewielkim zbiorniku otoczonym bardziej dziką naturą. Zatem gdzie warto pojechać na tydzień w Polsce, jeśli chodzi o same Mazury? Można zatrzymać się na przykład przy jeziorze Śniardwy lub Mamry, albo w Spytkowie, gdzie jest nawet Muzeum Indian. 

Na Mazurach można uprawiać wiele różnego rodzaju sportów wodnych czy korzystać z licznych parków linowych. Jeziora mazurskie są też określane przez wielu jako najpiękniejsze miejsca w Polsce. Co ciekawe, w rejonie tym można też znaleźć zabytkową architekturę, jak stare twierdze czy ruiny zamków.

Polska na weekend – co warto zobaczyć w tak krótkim czasie?

Mając do dyspozycji jedynie weekend, warto szukać ciekawych lokalizacji blisko miejsca swojego zamieszkania. Bardzo często zaledwie godzinę lub dwie od większych miejscowości można znaleźć godne uwagi obiekty turystyczne, z jeziorami, agroturystyką czy nawet parkami rozrywki lub parkami wodnymi. To doskonały wybór zarówno dla dorosłych, jak i dla całej rodziny.

Zastanawiając się też nad innymi miejscami, gdzie jechać na 3 dni w Polsce, warto rozważyć też weekend w Bieszczadach. To urokliwe miejsce pełne gór i pagórków, z ogromnym Jeziorem Solińskim i słynną najwyższą w kraju zaporą wodną. To miejsce, gdzie można się zarówno zrelaksować na łonie natury, jak i wyszaleć na wieczornych imprezach. Dlatego będzie szczególnie dobrym wyborem na krótką wycieczkę w gronie znajomych.

Zostaw komentarz