Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolny Śląsk – Gdzie warto pojechać na weekend na Dolnym Śląsku?

Dolny Śląsk to jeden z najpiękniejszych polskich regionów. Dolny Śląsk można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem. Jest to bardzo miłe zajęcie. Warto poznać jego urokliwe zakątki, a nie tylko regionu, czyli Wrocław. Dolny Śląsk co zwiedzić? Można zwiedzać wiele pięknych miejsc – ten region obfituje w górskie zakątki, jeziora, zamki oraz pałace. Przepiękny Zamek Książ, 3 co do wielkości w Polsce, z urokliwym parkiem i stadniną koni. Co zwiedzić Dolny Śląsk? Należy dokładnie przemyśleć, co chce się zobaczyć i poznać.

Gdzie warto pojechać w dolnośląskim?

We Wrocławiu warto obejrzeć:

  1. Hydropolis
  2. Ogród Zoologiczny
  3. Park Trampolin
  4. Kolejkowo

Na Dolnym Śląsku warto zajrzeć do Karpacza, Szklarskiej Poręby czy innych górskich kurortów. Atrakcje Dolnego Śląska są naprawdę liczne. Warto zajrzeć do Kościółka Wang w Karpaczu, obejrzeć atrakcje Jeleniej Góry, piękne zabytki, stare kamienice, zajrzeć do Kościołów Pokoju w Jaworze oraz Świdnicy. Wyjątkowe zabytki są największymi atrakcjami regionu. We Wrocławiu warto zwiedzić Hydropolis, centrum wody, ogród zoologiczny wraz z Afrykarium oraz poszukać krasnali w tym mieście.

Co jeszcze warto zwiedzić odwiedzając Dolny Śląsk? Warto zwiedzić małe pałacyki, dworki i zamki, których jest kilkaset. Dzieciakom spodoba się także działający we Wrocławiu Park Trampolin czy Kolejkowo, prawdziwe muzeum kolejnictwa. Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce, które sprawdzi się zawsze i sprawi radość niejednej osobie.

Na terenie Dolnego Śląska działa także Gross Rosen, czyli dawne hitlerowskie muzeum na terenie regionu. Takie miejsca są ważne dla osób ceniących sobie historyczną wiedzę oraz chcących pozyskać nowe informacje o tym miejscu. Pamięć o czasach okupacji jest ważna, a to miejsce odwiedzają często szkolne wycieczki oraz osoby dorosłe zainteresowane historią.

Gdzie warto pojechać na weekend na Dolnym Śląsku?

Na Dolnym Śląsku warto zwiedzić między innymi:

  1. Świeradów Zdrój
  2. Kudowę Zdrój
  3. Twierdze Klodzko i Srebrna Góra
  4. Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich

W wolnym czasie najlepiej będzie pojechać do Polanicy Zdroju, Świeradowa Zdroju czy Kudowy Zdroju, odpocząć, pospacerować, skorzystać z wszelkich atrakcji spa oraz saun, wód mineralnych mających znaczenie prozdrowotne. Atrakcje Dolnego Śląska są różnorodne – warto zwiedzić najpiękniejsze wsie, pałace, zamki. Przepiękny ogród botaniczny to miejsce dla każdej osoby, pełne wyjątkowych roślin, bogate w drzewa i krzewy. Pielęgnowanie roślin w takich ogrodach jest wyjątkowe. Miniatury zabytków z Polski, Europy i świata są tym, co zachwyca. Minieuroland w okolicach Kłodzka jest wyjątkowym miejscem. Można w nim obejrzeć miniatury Zamku Książ, Mostu Grunwaldzkiego we Wrocławiu czy Twierdzy Kłodzko.

W jednym miejscu są zgromadzone miniatury zabytków z Polski oraz wielu innych krajów. Zachwyca miniaturowa Wieża Eiffla, a London Tower budzi ciepłe emocje u osób zwiedzających to miejsce. Warto zajrzeć do Ząbkowic Śląskich i powspinać się na Krzywą Wieżę. To miejsce doskonałe dla niejednej osoby, które jest wyjątkowe i przenosi zwiedzających w czasy średniowiecza. W lipcu organizowane jest święto noszące nazwę “Dni i noce Krzywej Wieży”. Jest to największa atrakcja tego miejsca. Srebrna Góra to przepiękne, małe miasteczko. Słynie z wyjątkowej Twierdzy. Srebrna Góra leży na granicy Gór Sowich oraz Gór Bardzkich. Twierdza pochodzi z II połowy XVIII wieku. Funkcją tej twierdzy była obrona Śląska, który został zdobyty przez Prusy w 1740 roku.

Dolny Śląsk – co warto zobaczyć?

* Stara Kopalnia w Wałbrzychu to wyjątkowa atrakcja

Przed przyjazdem na Dolny Śląsk warto zainteresować się tym region i nacieszyć się jego najpiękniejszymi miejscami już po przyjeździe. Stara Kopalnia w Wałbrzychu jest zabytkiem turystyki poprzemysłowej w Polsce. Działa od 2004 roku, a ulokowana jest na terenie dawnej kopalni Węgla Kamiennego “Julia”. Przedsięwzięcie zainicjowane zostało przez Muzeum w Wałbrzychu. Zwiedzający mogą podziwiać oryginalne budowle górnicze. Mają szansę także zwiedzić galerie malarstwa, rzeźby i ceramiki. Widzą także Łaźnię Łańcuszkową, lampownię, maszynownię oraz pospacerować po podziemiach. W ośrodku organizowane są liczne wydarzenia kulturalne oraz działa świetna kawiarnia.

Dolny Śląsk to region pełen zieleni, gór i lasów, obfitujący w zabytki oraz życzliwych ludzi.

Zostaw komentarz