Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dlaczego warto odwiedzić Karpacz i okolice?

Karpacz to piękne miasto, w którym jest bardzo wiele miejsc do zobaczenia. Znajduje się w województwie dolnośląskim. Bez problemu można dojechać tam pociągiem, autobusem, czy niezawodnym samochodem. Warto sprawdzić, co ciekawego można zobaczyć w Karpaczu.

Karpacz – co zwiedzać

Choć Karpacz kojarzy się, przede wszystkim, z wejściem na majestatyczną Śnieżkę to także warto zarezerwować sobie czas na spacer po Karpaczu. Co chwilę pojawiają się klimatyczne kawiarenki, restauracje z widokiem na góry, czy miejsca turystyczne, obok których nie sposób przejść obojętnie. Zapewne zastanawiasz się, co zabrać ze sobą do Karpacza?

Warto wiedzieć, że to miasto niezwykle rozbudowane pod względem szlaków górskich. Karpacz szlaki turystyczne niejako wymusza na zwiedzających zabranie odpowiedniego obuwia, nieprzemakalnej kurtki, drobnych przekąsek, by posilić się w drodze. Przed wyruszeniem na szlak należy także sprawdzić prognozy pogody oraz miejsca, gdzie można przeczekać niespodziewany deszcz.

Nie sposób zapomnieć o okolicy Karpacza. Wodospad Szklarki, czy Kamieńczyk, znajdujące się niedaleko tej miejscowości co roku przyciągają tysiące odwiedzających. Piękne widoki oraz bajkowa sceneria rekompensują delikatny wysiłek poprzez niecodzienne doznania.

Warto pamiętać także o tym, że Karpacz zwiedzanie anomalia to pewna ciekawostka, w której biorą udział turyści. Na odcinku ulicy Strażackiej pusta puszka, czy butelka toczą się pod górę.

Co robić w Karpaczu, gdy pada?

Karpacz I jego atrakcje dla dzieci nie są wyjątkiem w tym miejscu. Miasto posiada także atrakcje, które możemy eksplorować w czasie niesprzyjającej pogody za oknem.

Karpacz, co zwiedzać? Na pewno warto zwrócić uwagę na:

  1. Świątynię Wang – miejsce położone na wzniesieniu, klasyka nigdzie nie spotykana.
  2. Muzeum Zabawek – te dawne i te bardziej nowoczesne, umiejscowione w przestrzennych gablotach. Wspaniała propozycja podróży w przeszłość, a także pokazania dzieciom, czym kiedyś bawili się dorośli.
  3. Karkonoskie tajemnice – zadając sobie pytanie, co zwiedzić Karpacz nie można pominąć tego miejsca. Sporo interaktywnych elementów, które wprowadzą zwiedzających w klimat Karkonoszy. Nie lada gratką jest możliwość przygotowania i wysłania do siebie wirtualnej pocztówki.
  4. Muzeum Sportu Turystyki – miejsce, gdzie dowiemy się więcej na temat historii sportu. Nie zabrakło także eksponatów związanych z narciarzami.
  5. Escape room – Karpacz– świetna sprawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdym wieku. Idealnie sprawdzi się w formie integracji, ale też rozwinięcia swoich zdolności detektywistycznych.

Co można robić w Karpaczu zimą?

Przerwa świąteczna i ferie zimowe sprzyjają temu, że chętnie odwiedzany jest także tor saneczkowy. Karpacz także może się nim poszczycić, podobnie jak zjazdami na nartach, desce i innych sprzętach, które sobie wymarzymy. To miejscowość typowo turystyczna, w której turyści znajdą odpowiadającą ich aktywność przez cały rok, także zimą.

Co warto zobaczyć w Karpaczu i okolicach?

Na uwagę zasługuje nie tylko Karpacz. Co zwiedzić w okolicy? Jeżeli chcielibyśmy odbyć bliższe, czy dalsze podróże warto zanotować sobie poniższe propozycje:

  • Przesieka – Ogród Japoński robiący fenomenalne wrażenie. Klimatyczne ławeczki, ścieżki, piękna sceneria do wspaniałej sesji zdjęciowej, czy na to, by odetchnąć od codziennego pędu.
  • Kowary – tutaj warto zwrócić uwagę na Kopalnię Podgórze, która proponuje swoim odwiedzającym cykliczne zwiedzanie. Każdy zostaje wyposażony w latarkę oraz kask, a następnie przechodzimy trasę turystyczną.

Zwiedając Karpacz nie sposób nie zajrzeć także do

  • Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. W miniaturze zostały przedstawione dziesiątki propozycji razem z zamieszczonymi obok tabliczkami z opisem. W każdej chwili można dołączyć się do bezpłatnego przewodnika, który opowiada o przedstawianych miejscach w okolicy

Atrakcje do zwiedzania po wizycie w tym miejscu nasuwają się same. Nie ma sensu się zbyt długo zastanawiać nad kierunkiem kolejnej podróży. Karpacz będzie odpowiedzi dla osób w każdym wieku i mających różne pasje i zainteresowania.

Zostaw komentarz