Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Co ciekawego można robić w Gdańsku?

Gdańsk to jedno z chętniej odwiedzanych miast. Powód jest bardzo prosty – bez problemu można zwiedzić miasto, ale też pojechać na plażę i wykąpać się w morzu.

Atrakcje w Gdańsku, których nie możesz przegapić

Gdańsk to miasto wielu miejsc wartych uwagi, obok których nie sposób przejść obojętnie. Wśród nich możemy wyróżnić te przeznaczone typowo dla dzieci, dorosłych lub całych rodzin. Gdańsk zwiedzanie komunikacją miejską to świetne rozwiązanie, ponieważ na bezpłatnej stronie można wyszukać interesujących nas połączeń, a rozbudowana sieć tramwajów i autobusów sprzyja przemieszczaniu się po mieście w ten sposób.

Atrakcje Gdańska dla dzieci

Wybierając się do stolicy województwa pomorskiego z dziećmi nie sposób pominąć takich miejsc, jak:

  1. Hevelianum znajdujące się tuż przy Górze Gradowej. To miejsce, gdzie spodoba się już nawet kilkuletnim maluchom. Istnieje możliwość wykupienia wejścia na wystawy interaktywne o energii, czy świecie. Nie zabraknie także opcji skorzystania z seansu w planetarium.
  2. Centrum Kultury Morskiej – kompleks znajdujący się nad Motławą sprawi, że dziecko będzie już wiedziało, co ciekawego można robić w Gdańsku. Świetne interaktywne sale, gdzie pozna znaczenie wody, statków, portów.
  3. Fontanna Neptuna – nie da się ukryć, że warto skorzystać z opcji zwiedzania Starego Miasta, od Złotej Bramy aż do słynną Fontannę Neptuna. Jeśli jesteście większą grupą, może stoi rozważyć Gdańsk zwiedzanie starówki z przewodnikiem w czasie tematycznych spacerów.

Atrakcje w Gdańsku dla całych rodzin

Gdańsk to także miejsce, gdzie łączy i żyje historia. Do miejsc, gdzie spokojnie można udać się całą rodziną i sprawdzić kolejne atrakcje w Gdańsku są:

Muzeum II Wojny  Światowej – miejsce nietuzinkowe, gdzie można zwiedzać indywidualnie, chociaż korzystniej jest wypożyczyć w cenie kilku złotych audioprzewodnik. Lektor poprowadzi nas przez kolejne sale, gdzie zobaczymy historię walk, następstwa, pamiątki po zmarłych.

Europejskie Centrum Solidarności – znajdujące się na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. Można odwiedzić jedną lub obie z wystaw. Jedna mówi o tworzeniu się ruchu Solidarności, a druga o historii tych terenów. Do obu można wypożyczyć zestaw audio.

Westerplatte – można przejść samodzielnie teren, gdzie znajdują się tablice przybliżające historię tamtych wydarzeń. Warto jednak zajrzeć także do znajdującego się na terenie muzeum, gdzie w cenie kilku złotych za bilet możemy poznać jeszcze bardziej tamte dzieje.

Gdańsk Oliwa – atrakcje

Mówiąc o dzielnicy Gdańska, która jest Oliwa nie sposób nie wspomnieć o odwiedzeniu tutejszego ZOO. Jeździ w nim kolejka, więc można bez problemu w nią wsiąść i tak poznawać kolejne gatunki zwierząt. Istnieje także możliwość spacerowania dzięki dostępnej mapie i obserwowanie życia zwierząt.

Nieoczywiste atrakcje w Gdańsku

Gdańsk atrakcje oceanarium to kolejna propozycja na miłe spędzenie czasu niezależnie od wieku odbiorców. Dopiero jest w budowie, jednak już teraz warto śledzić losy Nautiliusa, ponieważ będzie to ewenement na skalę Polski i świata. Atrakcje w stolicy województwa pomorskiego to także Gdańsk atrakcje plaże. Nie sposób przejść obojętnie obok pięknych piaszczystych terenów, po których można spacerować i bez problemu wypocząć.

Co ciekawego można robić w Gdańsku?

Gdańsk to nie tylko stateczne atrakcje warte uwagi, ale także chętnie odwiedzane przez mieszkańców całej Polski imprezy okolicznościowe. Możemy z pewnością zaliczyć do nich trwający kilka tygodni lata Jarmark Dominikański, czy występy artystów, odbywające się w tym mieście. Atrakcje w Gdańsku to różnorodne propozycje, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki rozbudowanej sieci komunikacji można bez problemu dojechać tutaj pociągiem. Gdańsk zwiedzanie starówka to także symbol miasta.

Spacer od Dworca Głównego do Neptuna zajmuje tylko kilkanaście minut piechotą. Nie inaczej jest w przypadku sieci autobusów. Gdańsk atrakcje to świetna propozycja spędzenia choćby jednego dnia w tym klimatycznym mieście. Nie sposób nie pokochać tych uliczek, smaków, klimatu. Kto raz tu dotrze, chętnie będzie wracał.

Zostaw komentarz