Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zamek Czocha ulokowany jest na Dolnym Śląsku, w regionie graniczącym z Niemcami i Czechami. Znajduje się w miejscowości Sucha, w gminie Leśna, nad Zalewem Leśniańskim na Kwisie. Jego pierwsza nazwa brzmiała Czajków. Zamek jest bardzo tajemniczy. Można go zwiedzać o każdej porze, co jest wielką zaletą. Można wynająć też zamek Czocha noclegi. Każdy może skorzystać z zamek Czocha zwiedzanie. Jest to miejsce klimatyczne, wyjątkowe, pełne historii. Zamek Czocha dojazd jest najlepszy samochodem lub autokarem. W ten sposób dojeżdża się tam bez problemu.

Zamek Czocha ciekawostki, czyli co warto wiedzieć

Zamek Czocha pełen jest ciekawostek. Jest to miejsce, w którym realizowano filmy, np. “Tajemnica Twierdzy Szyfrów” została ulokowana w tym miejscu. Poza tym kręcono tutaj film “Gdzie jest generał?” oraz sceny do “Wiedźmina”. Miłośnicy kina przyjeżdżają do tego zamku, aby poznać jego historię. Zamek wzniesiono w XIV wieku. W miejscu obecnej murowanej budowli był kiedyś drewniany gród obronny. Jest to miejsce wyjątkowe, nastrojowe i piękne. Od XIV wieku zamek był lennem Czech. Kolejni właściciele zamku byli znani z niecnych postępków: najeżdżali sąsiadów, byli watażkami, niszczyli sąsiednie wsie. Jest to czarna karta historii tego wyjątkowego miejsca. W 1525 roku zamek został przebudowany w stylu renesansowym. Zamek Czocha legenda głosi, że jest to najbardziej nawiedzone miejsce w Polsce.

Historia zamku Czocha jest wielowiekowa

Zamek wzniesiono w XIV wieku, przebudowywano go, zmieniano,, ale przetrwał do naszych czasów. Dzisiaj nie tylko można ten zamek zwiedzać, ale także w nim przenocować. Miejsce jest wyjątkowe, klimatyczne, przepiękne. Zamek Czocha cennik jest powszechnie znany, a kasa sprzedaje bilety chętnym do zwiedzania tego miejsca. Zamek Czocha godziny otwarcia są całodzienne, a nocne zwiedzanie tego zamku jest także możliwe. Zamek Czocha gdzie jest? Zabytek znajduje się na Dolnym Śląsku.

Zamek Czocha dlaczego warto zwiedzć?

Zamek Czocha to miejsce wyjątkowe, historyczne, pełne legend i opowieści. Koniecznie należy je zwiedzać z przewodnikiem, a nie samodzielnie. Hotel Zamek Czocha to miejsce, w którym można doskonale odpocząć po zwiedzaniu. Warto skorzystać z tej doskonałej możliwości. W ostatnich latach miejsce to przeżywa rozkwit, a zwiedzający chętnie tutaj przyjeżdżają. Jakie są atrakcje w Zamku Czocha? Jedną z atrakcji jest nocne zwiedzanie zamku. Organizowane są w nim festiwale i turnieje rycerskie, czyli bardzo malownicze wydarzenia.

Ile kosztuje wstęp na Zamek Czocha?

Wstęp na zamek nie jest drogi – dorośli płacą 30 złotych, a dzieci uiszczają opłatę 22 złote. Ile kosztuje nocne zwiedzanie zamku Czocha?  Jest to większy koszt – należy wydać 60 złotych. Zależnie od pory roku zwiedzanie zaczyna się o godz. 21.00 lub 22.00. Jest pełne atrakcji i niezwykłości. Można wówczas spotkać upiory i duchy, usłyszeć płacz niemowlęcia zamurowanego żywcem przez jednego z dawnych panów tego zamku. Wyjątkowe zwiedzanie trwa 3 godziny i jest doskonałą atrakcją dla grup oraz rodzin. Nie zaleca się takiego zwiedzania małym dzieciom. Co kręcono na Zamku Czocha? Na zamku kręcono np. film “Dolina Szczęścia”. Budowla zamku jest monumentalna i pięknie się prezentuje w filmach.

Jakie wydarzenia odbywają się na Zamku Czocha?

Zamek Czocha gości wiele ciekawych wydarzeń. Są to na przykład Magiczne warsztaty, czyli żywe lekcje historii dla dzieci i młodzieży podczas których prezentowane są na przykład Łużyce, czasy średniowiecza lub II wojna światowa, Zagadkowa skrzynia – zabawa dla gości hotelowych czy romantyczyny pobyt w Zamku Czocha to ciekawostki. W zamku organizowane są bale andrzejkowe oraz bożonarodzeniowe pobyty. Jest to wyjątkowa oferta dla bardzo wymagających klientów. Wyjątkowe komnaty i sekretne przejścia są tajemnicą tego pięknego zamku.

Co jest w pobliżu Zamku Czocha?

W okolicach zamku są malownicze miejsca oraz przepiękne Jezioro Leśniańskie. Warto w tych okolicach spędzić weekend i rozerwać się naprawdę bajecznie. Jest to piękne miejsce, jedno z godnych polecenia na terenie Dolnego Śląska.

Zostaw komentarz