Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szczecin najlepsze atrakcje – czyli co zwiedzieć w Szczecinie?

Szczecin jest zjawiskowy nie tylko ze względu na jego powierzchnię, ale również na jego rozrywki turystyczne. To nie tylko miejsce wypoczynku na weekend, ale również doskonałe miejsce rekreacji, gdzie możemy zobaczyć ciekawe miejsca do zwiedzania oraz inne nietypowe atrakcje. Sprawdź, jak można spędzić czas w Szczecinie.

Szczecin – atrakcje dla dzieci i młodzieży

Szczecin jako największe miasto w województwie zachodniopomorskim oferuje mnóstwo ofert dla młodych osób. Tor kartingowy, parki rozrywki, place zabaw, to tylko niektóre formy spędzania wolnego czasu. Jakie jeszcze atrakcje dla dzieci i młodzieży dostępne są w Szczecinie?

 1. Kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka;
 2. Gokart Center Silver;
 3. Park Linowy Tarzania;
 4. Kids Arena;
 5. Warsztatownia;
 6. Big Wall Centrum Wspinaczkowe;
 7. Biancafe;
 8. Cafe Niebko;
 9. Gospodarstwo agroturystyczne Smętowice;
 10. Park Trampolin Jump Szczecin;
 11. Szczecin Toys Garden;
 12. Zabawa i Kawa;
 13. Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie;
 14. GEKO – Centrum Wspinaczkowe;
 15. Galeria Tworzę się;
 16. Fun Jump;
 17. Centrum Edukacji i Rozwoju Bim Bam Bom;
 18. Centrum Kreatywności Bricks 4 Kids;
 19. Mały inżynier;
 20. Socatots;
 21. Twórcza Cytrynka;
 22. Fabryka Inspiracji;
 23. Ciuchcia Mini Express;
 24. Pracownia Ceramiczna Kermeet;
 25. Powerland;
 26. VR Planet;
 27. Nasto% Klub Nastolatka;
 28. Bawialnia Madagaskar;
 29. Tęczowa Planeta.

Szczecin – atrakcje dla dorosłych

Szczecin to miejsce, które posiada niepowtarzalny charakter i charakteryzuje się zabytkową architekturą. Dlatego jest tu szereg atrakcji również dla dorosłych. Są takie rozrywki jak parki, centrum bowlingu, spływy kajakowe. Co jeszcze fajnego można zobaczyć w Szczecinie? W spisie głównych atrakcji znajdują się:

 1. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie;
 2. Wały Chrobrego;
 3. Ratusz Staromiejski i Rynek Sienny;
 4. Bazylika Archikatedralna;
 5. Jezioro Dąbie i regaty żeglarskie;
 6. Dolina Siedmiu Młynów;
 7. Ogród Różany Różanka;
 8. Brama Portowa;
 9. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza;
 10. Krzywy Las w Gryfinie.

Czy warto odwiedzić Szczecin? To miasto posiada szeroki zakres ofert, które warto odwiedzić i można zobaczyć o wiele więcej niż nam się wydaje. Taras widokowy, zabytkowe miejsca, wieża zegarowa zamku książąt, Stare Miasto, Brama Portowa lub kościół św. Jana Ewangelisty. Na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Narodowe, które mieści się w sześciu siedzibach. Zobaczymy tu zachwycające zamki i pałace, fontanny, muzea, czy Cafe 22, skąd mamy widok na panoramę miasta z 22 piętra.

Co robić w Szczecinie za darmo

Szczecin obfituje również w naturę – lasy, jeziora, rzeki i mokradła. To odpowiednie miejsca na spacer, piknik lub po prostu odpoczynek. Zobaczymy też takie miejsca jak: słynny Ogród Różany oraz letnie koncerty kameralne, kąpielisko Dąbie i lipcowe Dąbskie Wieczory Filmowe czy Ratusz Staromiejski oraz jego zaskakująca architektura.

Odwiedzimy Muzeum Historii Szczecina, Muzeum Tradycji Regionalnych, Muzeum Przełomów, Galerię Sztuki Współczesnej, Muzeum Narodowe, a także zobaczymy Muzeum Techniki i Komunikacji. Zaskakującym elementem atrakcji jest również tramwaj Świętego Mikołaja „0”, który kursuje przed świętami Bożego Narodzenia.

Nietypowe atrakcje – Szczecin

Oprócz ciekawych zabytków, muzeów i bogatych obszarów przyrodniczych Szczecin oferuje nietypowe atrakcje, o których warto wspomnieć. To ciekawe i nietuzinkowe miejsca do zwiedzania.  Między innymi zaliczają się do nich:

 1. Plaża na Wyspie Grodzkiej, na której znajduje się taras widokowy wraz z fontanną;
 2. Napis Szczecin, który ma na celu wzbogacenie atrakcji turystycznej;
 3. 100-metrowy mural z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości;
 4. Wycieczka zabytkowym tramwajem „0”, z którego zobaczymy centrum miasta i jego okolice;
 5. Jedyny w kraju konkurs pokazów sztucznych ogni Pyromagic.

Szczecin atrakcje – skok z komina

Na wysokości 252 metrów fabryki Wiskord zainstalowano platformę, z której można wykonać skok na bungee. Skok z komina Big Tower to ekstremalna atrakcja turystyczna dla odważnych śmiałków.

Szczecin bulwary

Bulwary w Szczecinie to atrakcja przeznaczona nie tylko dla mieszkańców tego miasta. Przepiękne widoki, Aleja Żeglarzy oraz zacumowane jachty tworzą to miejsce popularnym. Znajdujące się w tym miejscu Przedsiębiorstwo Cukiernicze „Gryf” jest czołowym producentem czekolad, mas czokoladopodobnych, polew i proszku kakaowego, a ich zapach rozpościera się nad całym bulwarem.

Szczecin atrakcje – punkty widokowe

Punkty widokowe w Szczecinie to różnorodne wieże, tarasy i szczyty. Takimi miejscami są Wały Chrobrego i wieża Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba. Oba te punkty widokowe są warte obejrzenia, ale też są atrakcjami o bogatej historii.

Szczecin – komunikacja miejska

Transport publiczny to 12 linii tramwajowych oraz 60 linii autobusowych dziennych i 16 linii autobusowych nocnych. Jedno- lub trzydniowa Szczecińska Karta Turystyczna uprawnia do przejazdów na wszystkich liniach oraz dodatkowo pełni funkcję zniżki do muzeów, kawiarni, restauracji, pubów, a także różnorodnych miejskich atrakcji.

Zostaw komentarz