Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Co warto zobaczyć w Poznaniu? – Poznaj 11 atrakcji

Bez wątpienia jednym z miast na mapie Polski, które warto odwiedzić jest Poznań. Atrakcje znajdujące się na mapie miasta są naprawdę różnorodne i dobrze jest wziąć je pod uwagę w planie dnia. Na nudę w tym mieście nie można narzekać.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Na uwagę zasługują nietypowe atrakcje w Poznaniu. Są to:

 1. Muzeum Pyry

Poznańskie atrakcje to przede wszystkim także możliwość poznania gwary wielkopolskiej i symboli miasta. Jednym z nich jest oczywiście ziemniak, zwany w gwarze pyrą. Jest to świetne miejsce dla dzieci i dorosłych. W ramach warsztatów można doprawić swojego ziemniaka, a następnie wziąć udział w oprowadzaniu po salach. Na koniec każdy uczestnik dostaje do wzięcia swoją pyrę.Atrakcje turystyczne w Poznaniu to także:

 1. Rogalowe Muzeum Poznania.

Tego miejsca nie zobaczy się nigdzie indziej. Jest to możliwość wzięcia udziału w warsztatach wypieku rogala świętomarcińskiego. Nowością jest także robienie pocztówki z piasku. Warto w przypadku grupy zorganizowanej, czy zwiedzania indywidualnego już wcześniej zarezerwować sobie wizytę na odpowiednią godzinę. Istnieje możliwość wykupienia warsztatów w trakcie których przez okno widać trykające się koziołki.

 1. Zabawa w świecie pociągów na Dworcu Głównym.

Aby uprzyjemnić turystom czas podróży w obszarze Dworca Głównego PKP powstało miejsce, do którego trzeba wykupić bilet. Tam przez nieograniczoną niczym ilość czasu dzieci mogą spędzić czas bawiąc się w świecie kolejek.

Co robić z nastolatkiem w Poznaniu?

Nastolatek świadomy historii na pewno nie przejdzie obojętnie obok

 1. Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Jest to jedno z niewielu zwycięskich powstań, więc tym bardziej warto jest poznać jego historię. Na uwagę zasługuje także to co oferuje Poznań. Atrakcje rynek to także Literackie Muzeum Henryka Sienkiewicza, w którym można obejrzeć dzieła oraz pamiątki po znanym nobliście.Niewątpliwie młodzież lubiąca zwierzęta wybierze się do:

 1. ZOO. Ogród zoologiczny

Jest zlokalizowany poza ścisłym centrum miasta. Jest to jednak jedyne w tym miejsce miejsce, w którym można zobaczyć żywe zwierzęta. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, co oferuje Poznań. Atrakcje w nim są naprawdę różnorodne.

Warto wziąć także pod uwagę

 1. Spacer po pięknym poznańskim rynku.

Nie brakuje na nim miejsc wartych zobaczenia, jak pomnik Powstańców Wielkopolskich.Miłośnicy ,,Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz po mistrzowsku odnajdą się w jednej z dzielnic Poznania. Autorka podczas pisania tej serii młodzieżowych książek wzorowała się na miejscach, które rzeczywiście istnieją na mapie miasta. Istnieje możliwość zobaczenia ,,domu Borejków”, który jest zlokalizowany faktycznie na mapie stolicy województwa wielkopolskiego.

Co zobaczyć w Poznaniu w weekend?

Miasto wielu miejsc wartych uwagi to właśnie Poznań. Atrakcje dla dorosłych, ale także dla całych rodzin z dziećmi, młodzieży są dostępne w różnych dzielnicach. Korzystając z tego, że weekend oferuje większą ilość wolnego czasu warto wybrać na wolny dzień Poznań. Atrakcje dla rodzin to m.in.

 • Ostrów Tumski

Z powodzeniem można tam spędzić kilka godzin,a  może nawet cały dzień. Znajduje się tam interaktywne muzeum związane właśnie z zabytkami, na które warto zwrócić uwagę.

Nowoczesnym miejscem jest także

 • Centrum Szyfrów Enigma Poznań

Atrakcja dla dzieci sprawi, że świetnie w trym miejscu spędzą czas również młodzież i dorośli. Jest to możliwość odkrycia w jaki sposób udało nam się wygrać wojnę. Warto jest zdawać sobie sprawę z historycznych ciekawostek. Centrum Szyfrów Enigma jest atrakcją, w której miło spędzą czas osoby w różnym wieku.

Co zwiedzić Poznań i okolice?

W okolicy stolicy województwa wielkopolskiego warto zwrócić uwagę na:

 • Szamotuły. To właśnie tutaj znajduje się Zamek Górków, który warto mieć na uwadze podczas planowania zwiedzania okolic Poznania.
 • Kórnik. Tutaj przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zamek w Kórniku oraz znajdujące się tuż przy nim Arboretum, w którym można podziwiać różne gatunki roślin.
 • Miejsce to słynie z rogalińskich dębów, które są także bohaterami m.in. książek Zofii Staneckiej dla młodych miłośników książek detektywistycznych.

Nie trzeba już zastanawiać się nad tym co warto zobaczyć w Poznaniu. Ciekawych miejsc na mapie miasta i okolic na pewno nie brakuje.

Zostaw komentarz