Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dlaczego kampery cieszą się tak dużą popularnością?

Kilka lat temu mogliśmy jeszcze mówić o przejściowej modzie, jednak dziś wiemy już, że karawaning na dobre stał się jedną z najpopularniejszych form podróżowania w Polsce. Pod tym względem poszliśmy w ślady zachodnich społeczeństw, które już dawno odkryły zalety karawaningu. Kampery sprzedają się w naszym kraju jak świeże bułeczki, włącznie z tymi najdroższymi, oferowanymi w cenach mieszkania w centrum Warszawy. Warto więc zadać sobie pytanie o genezę tej popularności, której szukamy w naszym artykule.

Niezależność

Ogromną zaletą kampera i prawdopodobnie głównym powodem olbrzymiej popularności karawaningu jest to, że pojazdy turystyczne umożliwiają podróżowanie bez konieczności rezerwacji hoteli czy planowania noclegów z dużym wyprzedzeniem.

Mając do dyspozycji kampera możemy zatrzymać się tam gdzie chcemy, oczywiście poza miejscami niedozwolonymi, czując przyjemne poczucie niezależności. Jeśli więc masz serdecznie dość wiszenia na telefonie w poszukiwaniu wolnych kwater na długi weekend czy wakacje, to opcja kampera będzie dla Ciebie bardzo kusząca.

Bliskość natury

Podróżowanie kamperem daje szerokie możliwości w zakresie zachowania bliskiego kontaktu z naturą. W czasach, gdy wielu z nas spędza ponad 300 dni w roku w betonowych budynkach, głównie przed ekranami i przy biurku, jest to bezcenna zaleta karawaningu – również dla dzieci przytłoczonych nauką.

Kamperem można zaparkować np. na parkingu leśnym czy w pobliżu rezerwatu przyrody, napawając się ciszą i pięknymi widokami z dala od głównych szlaków turystycznych i miejskiego zgiełku. Ta forma podróżowania sprzyja również aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Atrakcyjne koszty podróżowania kamperem

To oczywiste, że początkowy koszt zakupu kampera jest bardzo wysoki (zwłaszcza nowego), natomiast dalsze wydatki związane z uprawianiem karawaningu mogą to wynagrodzić. Na upartego, śpiąc na dziko, można ograniczyć swoje koszty jedynie do zakupu paliwa i jedzenia, oszczędzając mnóstwo pieniędzy na hotelach, pensjonatach czy prywatnych kwaterach.

Wysoki komfort

Współczesne kampery, szczególnie te z wyższej półki, oferują warunki podróżowania, które predysponują je do popularnego określenia „dom na kołach”. W kamperze można liczyć na dokładnie te same elementy wyposażenia, z jakich korzystamy na co dzień, a więc funkcjonalną kuchnię, sypialnię z wygodnym łóżkiem, w modelach rodzinnych także na łóżko piętrowe dla dzieci, komfortową jadalnię i sporo miejsca do przechowywania.

Pomimo ograniczonej powierzchni producenci dbają o to, aby zapewnić funkcjonalny układ wnętrza, dzięki czemu nie trzeba się obawiać ciasnoty. Mieszkanie w kamperze może być naprawdę komfortowe.

Pod względem jakości wykonania, funkcjonalności wnętrza i poziomu wyposażenia na duży plus wyróżniają się kampery renomowanej marki HYMER, z której aktualną ofertą modelową możesz się zapoznać na stronie internetowej https://hymerpoznan.pl/kampery-hymer/.

Czy kamper to dobry wybór także dla Ciebie?

Jeśli kusi Cię wizja podróżowania bez żadnych ograniczeń, zatrzymywania się w dowolnym miejscu, braku konieczności rezerwowania noclegów i swobody w organizowaniu nawet krótkich wyjazdów z najbliższymi, to na pewno warto spróbować karawaningu. Na dobry początek możesz wypożyczyć kamper i przekonać się, czy ta forma turystyki rzeczywiście Ci odpowiada.

W ostatecznym podjęciu decyzji o zakupie kampera może Ci pomóc wizyta w salonie karawaningowym HYMER Poznań w Sadach koło Poznania, w którego ofercie znajdziesz również pojazdy kempingowe z drugiej ręki oraz przyczepy.

HYMER Poznań oferuje kampery takich marek, jak HYMER, Buerstner czy Sunlight, w tym zintegrowane, półzintegrowane, VAN-y, alkowy czy kamper vany. Na miejscu skorzystasz również z fachowego doradztwa praktyków i pasjonatów karawaningu, którzy udzielą Ci wskazówek i zachęcą do podjęcia decyzji o spróbowaniu karawaningu, jak i pomogą wyborze odpowiedniego modelu kampera.